Pozwolenie na broń

Pozwolenie na broń

kolekcjonerską

Przejdź do strony
Pozwolenie na broń

Sportową

Przejdź do strony

Uzyskanie pozwolenia na broń to proces trudny i długotrwały, wiążący się z wieloma formalnościami i kosztami. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uzyskać zezwolenie i licencję na broń, skontaktuj się z nami – udzielimy Ci niezbędnych informacji i pomożemy w uzyskaniu wszystkich wymaganych dokumentów.

Pozwolenie na broń w 2021 roku – wymagania

Przepisy regulujące uzyskanie pozwolenia na broń wyodrębniają szereg warunków. By uzyskać uprawnienia na broń, musisz spełnić następujące wymagania:

  • mieć ukończone 21 lat (lub 18 lat – w określonych przypadkach);
  • posiadać miejsce stałego pobytu na terenie Polski;
  • posiadać orzeczenie lekarskie i psychologiczne o zdolności do posługiwania się bronią;
  • nie być uzależnionym od alkoholu lub od substancji psychoaktywnych;
  • nie być skazanym prawomocnym orzeczeniem sądu za popełnienie przestępstwa.

Pozwolenie na posiadanie broni – rodzaje

Jeśli chcesz, by Twój wniosek o pozwolenie na broń został rozpatrzony pozytywnie, muszą znajdować się w nim wszystkie formalne potwierdzenia. Poza tym, czeka Cię egzamin teoretyczny i praktyczny, który potwierdzi Twoją znajomość prawa oraz zdolność do posługiwania się bronią. Wiążą się z tym również koszty – cena pozwolenia na broń waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. W zależności od rodzaju broni, możesz ubiegać się o:

  • pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich,
  • pozwolenie na broń do celów sportowych,
  • pozwolenie na broń do celów myśliwskich,
  • pozwolenie na broń do ochrony osób i mienia.

Sprawdź także, jak uzyskać pozwolenie na broń kolekcjonerską i pozwolenie na broń sportową.

Nasz klub, wraz ze strzelnicą odkrytą w Racławiu, strzelnicą koło Gorzowa oraz strzelnicą krytą w Lubiszynie, tworzą kompleks zajmujący się wszechstronnym szkoleniem strzeleckim. Prowadzimy kursy strzeleckie, szkolenia dla firm i jednostek, a także eventy na strzelnicy. Z nami uzyskasz także pozwolenie na broń sportową. Zapraszamy – pomożemy Ci osiągnąć Twój cel szybko i profesjonalnie!

EnglishPolish

Klub Strzelecko Kolekcjonerski Pretor Sp z o.o. z siedzibą w Lubiszynie, ul. Dworcowa 30J, 66-433 Lubiszyn, wpisany do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP: 599-29-56-105, REGON: 080077291, wysokość kapitału zakładowego i kapitału wpłaconego: 50000 zł.

Copyright ©2019 KSK Pretor. All Rights Reserved. Realizacja: ROAN24 Projektujemy Strony Internetowe SEO Pozycjonowanie Strony